Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fiľakovo

obrázok

Samostatne usporiadaná skupina vo Fiľakove sídli v rodinnom dome na ulici Ružovej,  č. d. 40. Kapacita rodinného domu je 9 detí. Ich výchovu a starostlivosť zabezpečujú 3 vychovávatelia a 3 pomocní vychovávatelia.           

Deti vedieme k samostatnosti, podieľajú sa na chode domácnosti a pomáhajú pri domácich prácach. Získavajú tak vedomosti a zručnosti, ktoré využijú vo svojom budúcom živote.

Na našom dvore sa nachádza záhradný altánok, kde počas leta s veľkou obľubou grilujeme, varíme guláš. Na veľkej trampolíne umiestnenej na dvore si deti radi zaskáču a predvádzajú saltá. Vytvorili sme si s deťmi aj malú úžitkovú záhradku, v ktorej spoločne pestujeme zeleninu pre vlastnú potrebu plnú vitamínov a obohacujeme ňou jedálniček detí.  

Snažíme sa, aby deti trávili voľný čas zmysluplne a motivujeme ich k ručným prácam a zmysluplnému tráveniu voľného času. Deti radi vlastnoručne vyrábajú krásne výtvory, ktoré potešia oči aj srdce. Pomocou našej tvorby sa snažíme šíriť dobré meno detského domova/centra a zároveň sa zapájame do rôznych projektov a súťaží, v ktorých sa nám darí získavať pekné ocenenia a výhry.

Našim cieľom je poskytnúť našim deťom komplexnú starostlivosť a vytvoriť podmienky pre život detí približujúce sa rodinným podmienkam. Aj keď biologickú rodinu deťom nahradiť nedokážeme, snažíme sa zmierniť ich bolesť a traumu z chýbajúcej rodiny.

 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka