Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

História Detského domova Pastelka

Detský domov Pastelka bol zriadený Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny v januári roku 2014 ako domov detí. Dôvodom vzniku bola potreba navýšenia kapacitných limitov na umiestňovanie detí v banskobystrickom kraji a hlavne umiestňovanie veľkých súrodeneckých skupín z okresu Lučenec.

Detský domov poskytuje starostlivosť a výchovu deťom a mladým dospelým pobytovou formou s nepretržitou celoročnou prevádzkou na samostatných skupinách, v rodinných domoch. Samostatné skupiny detského domova sa nachádzajú v meste Fiľakovo a v obci Vidiná. O deti na samostatných skupinách sa starajú kvalifikovaní vychovávatelia, pomocní vychovávatelia, psychológovia a sociálni pracovníci. Našou spoločnou snahou je deťom vytvoriť prostredie čo najviac približujúce sa rodinnému prostrediu. Deti do 6 rokov sú umiestnené v profesionálnych rodinách. Profesionálni rodičia sú zamestnancami detského domova a o deti sa starajú vo svojej vlastnej domácnosti.

Sídlo detského domova sa nachádza v prenajatých priestoroch v meste Lučenec. Tu je realizovaná aj ekonomicko-prevádzková agenda detského domova, agenda psychológa a sociálneho pracovníka. Odborný tím má v týchto priestoroch vytvorený priestor na stretávanie sa s rodinami detí a na individuálne rozhovory s deťmi.

 

„Nezáleží len na rodičoch a vychovávateľoch, ale na celej obci, ako sa dieťa vyvíja.“ - Platón

 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka