Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hýb sa s energiou - júl 2018

Všetky detské domovy sa v súlade so zmenou legislatívy od 01.01.2019 menia na centrá pre deti a rodiny. Detský domov Pastelka na základe novely zákona č. 305/2005  Z. z. mení svoj názov na Centrum pre deti a rodiny Lučenec. 

Okrem zmeny názvu došlo aj k rozšíreniu kompetencií nášho centra. Prostredníctvom odborných tímov zložených zo sociálnych pracovníkov/asistentov sociálnej práce a psychológov budeme poskytovať pomoc nielen deťom, ale aj rodinám, ktoré sa ocitnú v kríze. Táto pomoc bude poskytovaná ambulantnou formou v novovytvorených ambulanciách/kanceláriách centra, ktoré sa nachádzajú v Lučenci a vo Veľkom Krtíši. Jednotlivé opatrenia pomoci rodinám budú vykonávané aj terénnou formou v okrese Lučenec a Veľký Krtíš.

Aj napriek týmto zmenám naše centrum bude aj naďalej poskytovať starostlivosť deťom pobytovou formou v samostatne usporiadaných skupinách vo Vidinej, Fiľakove a v profesionálnych náhradných rodinách. Zostávame zariadením na výkon súdnych rozhodnutí o nariadení ústavnej starostlivosti, neodkladnom opatrení, alebo výchovnom opatrení. Kapacita Centra pre deti a rodiny je 22 detí.


 

Hýb sa s energiou - júl 2018Vytlačiť
 

Športové hry vo Zvolene, ktoré organizovala Stredoslovenská energetika, a.s. Žilina, nám priniesli zlatú medailu, získanú za prvenstvo v bedmintone. V ďalších súťažiach deti tiež bodovali. Tešíme sa na druhý ročník. 

fotogaléria...

obrázok

 


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka