Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Profesionálne náhradné rodiny

Profesionálny náhradný rodič je zamestnanec centra pre deti a rodiny, ktorý poskytuje starostlivosť deťom v rodinnom dome alebo byte, ktorého je profesionálny náhradný rodič vlastníkom, spoluvlastníkom nájomcom či spoločným nájomcom.

Pre vykonávanie profesie profesionálneho náhradného rodiča musí záujemca spĺňať kvalifikačné predpoklady  (Vyhláška č. 103/2018 Z. z., § 15 ods.1) :

  1. nižšie stredné odborné vzdelanie, alebo stredné odborné vzdelanie,
  2. úplné stredné všeobecné vzdelanie alebo úplné stredné odborné, vzdelanie, ak sa zabezpečuje starostlivosť o dieťa, ktoré vyžaduje zvýšenú starostlivosť z dôvodu, že bolo týrané, sexuálne zneužívané alebo bol na ňom spáchaný trestný čin ohrozujúci jeho priaznivý psychický vývin, fyzický vývin alebo sociálny vývin.

Na vykonávanie profesionálnej náhradnej starostlivosti je potrebné, okrem splnenia kvalifikačných predpokladov, úspešne ukončiť prípravu na vykonávanie profesionálnej náhradnej starostlivosti.

V prípade prejaveného záujmu o vykonávanie profesionálneho náhradného rodičovstva a poskytnutie bližších informácií o príprave na vykonávanie profesionálnej náhradnej starostlivosti kontaktujte sociálneho pracovníka centra.

 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka