Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Samostatne usporiadané skupiny

Samostatne usporiadané skupiny, v ktorých poskytujeme celoročnú starostlivosť deťom a mladým dospelým pobytovou formou sa nachádzajú v meste Fiľakovo a v obci Vidiná. Skupina vo Fiľakove funguje od mája roku 2014, vo Vidinej bola skupina uvedená do prevádzky vo februári 2015.

Okrem každodennej starostlivosti, ktoré poskytujú deťom vychovávatelia a pomocní vychovávatelia, vytvárame deťom priestor na rekreáciu, odpočinok a efektívne využívanie voľného času. Deti navštevujú základné školy a špeciálne základné školy väčšinou v meste/obci, v ktorej blízkosti sa skupiny nachádzajú. Stredné školy a učilištia deti a mladí dospelí navštevujú podľa svojho výberu a prospechu aj v iných mestách.

S deťmi a ich rodinami spolupracujú a sú v priamom kontakte aj sociálny pracovník a psychológ centra. Po zhodnotení situácie v rodine a záujme zo strany rodičov sa snažíme o pravidelný kontakt s rodičmi, ale aj širšou biologickou rodinou – či už formou krátkodobých pobytov v rodine, telefonátov, písania listov, návštev rodiny v centre a pod.

Našou snahou je aktívne zapájať do zlepšenia situácie v rodine, z ktorej boli deti vyňaté, rodičov detí, prípadne širšiu rodinu. Na prípadových konferenciách (stretnutiach s rodinou) sa snažíme rodičov motivovať a spoločne hľadať možnosti zlepšenia situácie v rodine, aby sa v čo najkratšom čase mohli deti vrátiť domov, čo je ich najväčším snom.


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka